Vocabulary dictionary

Kanji dictionary

Grammar dictionary

Sentence lookup

test
 

Forums - Hungarian

Top > renshuu.org > Feature Requests/Improvements > Translator discussion



avatar
マイコー
Level: 263

Please use this to discuss (in your native language) issues, ideas, and considerations for the community translation of renshuu in to Hungarian. For example, it would be great to get a list of common terms in renshuu and how to represent them so that I (Michael) can make that information more easily accessible to the translation system.

0
3 months ago
Report Content
avatar
6r007
Level: 103

Helló! Kíváncsi vagyok hányan vagyunk itt?

0
1 month ago
Report Content
avatar
イストワン
Level: 413
Helló! Kíváncsi vagyok hányan vagyunk itt?

elég "nehéz" idetalálni, viszont más statisztikákat elnézve azért pár száz/ezer aktív magyar felhasználó simán van.

nem fórumozok, de gondolom ott azért lehetnek.

aminek nagyon megüröltem, ráadásul tök véletlenül láttam meg az 'about' fül alatt, a magyar szótárt, amit egy magyar-japán pár csinál(t), zseniális, végtelenül jobb bárminél amit eddig láttam, mert adott nyelvnek megfelelően igyekeznek használni az adott szót/kifejezést.
Itt iszonyat sok erőltetett kifejezés van angolul ami 'természetellenes', értelmetlen az adott nyelven, még az oldal fenntartói is sokszor 'tükörfordítanak' jobb hiján, ezt a nyelvet elsajátítan a legalapabb szinten is csak úgy lehet, ha van anyanyelvi ismerősöd vagy tanárod (aki tényleg elsajátította és használja, nem papíron vizsgázott csak)

0
1 month ago
Report Content
avatar
6r007
Level: 103
Helló! Kíváncsi vagyok hányan vagyunk itt?

elég "nehéz" idetalálni, viszont más statisztikákat elnézve azért pár száz/ezer aktív magyar felhasználó simán van.

nem fórumozok, de gondolom ott azért lehetnek.

aminek nagyon megüröltem, ráadásul tök véletlenül láttam meg az 'about' fül alatt, a magyar szótárt, amit egy magyar-japán pár csinál(t), zseniális, végtelenül jobb bárminél amit eddig láttam, mert adott nyelvnek megfelelően igyekeznek használni az adott szót/kifejezést.
Itt iszonyat sok erőltetett kifejezés van angolul ami 'természetellenes', értelmetlen az adott nyelven, még az oldal fenntartói is sokszor 'tükörfordítanak' jobb hiján, ezt a nyelvet elsajátítan a legalapabb szinten is csak úgy lehet, ha van anyanyelvi ismerősöd vagy tanárod (aki tényleg elsajátította és használja, nem papíron vizsgázott csak)

Ha! Köszi a tippet, nem is tudtam erről a magyar <-> japán szótárról a hasznos linkeknél… Az biztos nagy segítség lesz a renshuu szótárának lefordításakor…


Az eredeti kérdést úgy értettem, hogy hányan vagyunk, akik aktívan segítenek マイコー-nak az oldal fordításában.

0
1 month ago
Report Content
Getting the posts




Top > renshuu.org > Feature Requests/Improvements > Translator discussion


Loading the list
Lv.

Sorry, there was an error on renshuu! If it's OK, please describe what you were doing. This will help us fix the issue.

Characters to show:





Use your mouse or finger to write characters in the box.
■ Katakana ■ Hiragana